Jaromír Dušek navštívil tábor a rozdal dárky

(26. 7. 2013)

Jaromír Dušek navštívil tábor a rozdal dárky

Tropické vedro, antuka, děti a zvuk odpalovaných míčků. Tak přesně to čekalo náměstka hejtmana Pardubického kraje Jaromíra Duška ve Slatiňanech. Právě v tomto městě se totiž uskutečnil příměstský sportovní tábor, ve kterém se děti zdokonalovaly v tenisu. Malým účastníkům Jaromír Dušek nejen poblahopřál k úspěšnému absolvování, ale také jim za jejich nasazení rozdal řadu drobných dárků. náměstka hejtmana pro dopravu velmi těší,“ dodal Dušek.

Vyhrát Wimbledon, být jako Rafael Nadal, všechny porazit. Tak taková přání zaznívala od dětských účastníků letního příměstského tábora, který se v areálu Spartak ve Slatiňanech zaměřil na bílý sport: tenis.

Tábora se zúčastnilo celkem dvacet dětí ve věku od pěti do čtrnácti let. Jeho cílem bylo především podpořit sportovní aktivitu dětí, naučit je hrát tenis a případně zlepšit hru těch, které ho už ovládají. „S dětmi začínáme v osm hodin rozcvičkou, potom se rozdělí. Polovina má přípravu na fotbalovém hřišti, kde se soustředí zejména na pohyb nohou a celkový pohyb při hře a druhá půlka hraje tenis. Pak máme pauzu, skupinky se prohodí, a poté se pokračuje s angličtinou,“ nastínila nabitý program trenérka Kateřina Gilíková a poukázala právě na výuku angličtiny, která je součástí táborových aktivit. „Angličtinu považujeme za velmi důležitou a snažíme se ji děti učit hravou formou tak, aby se především nenudily,“ dodává trenérka.

Možnost poslat děti na takový tábor ocenily během návštěvy i rodiče. „Je to nádherná příležitost, jak se ty děti mohou naučit tenis, a já bych chtěl za rodiče poděkovat všem lidem, kteří se tady kolem toho točí,“ prohlásil tatínek jednoho z dětských účastníků Libor Černý.

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek (Strana práv občanů ZEMANOVCI) aktivitu také ocenil a prohlásil, že spojení tábora a sportovních aktivit je tím nejlepším, co se kdy v tomto směru vymyslelo. „Protože jsem býval sám aktivní sportovec, tak takovou aktivitu velmi rád podpořím,“ prohlásil náměstek a ještě než se děti rozprchly ke svým rodičům, předal jim připravené dárky. „Měly by jim být alespoň částečnou odměnou za to, že v takovém sálavém počastí dokázaly podat sportovní výkon. A těm, kterým se třeba tolik nedařilo, chci zase touto formou popřát, aby se těšily na příští lepší výsledky,“ konstatoval Jaromír Dušek na závěr své návštěvy.