Pardubický kraj se snaží zlepšit veřejnou dopravu na Moravskotřebovsku

(1.2.2013)

Pardubický kraj se snaží zlepšit veřejnou dopravu na Moravskotřebovsku. OREDO navrhuje zrušit některé spoje a ušetřené peníze dát do obnovy potřebnějších. Výhrady k některým zásahům má ale starosta Jevíčka Roman Müller. My jsme od firmy OREDO dostali návrh na rušení určitých linek. Ta tabulka obsahuje 80 linek z toho 34 je v Jevíčku. A takový nejzávažnější věci, který jsou, tak jsou zejména do zdravotnickýho zařízení odborného léčebného ústavu. Jo, odborný léčebný ústav je vzdálen sice jenom 1 kilometr, ale přesto je to terén je kopcovitej, jezdí se tam na rehabilitaci, k doktorům, zdravotní sestry mají dvojí systém pracovní doby. No a když se tydle spoje zruší, tak vlastně se tam nemají lidi jak dostat. Navíc je to zařízení Pardubickýho kraje a je to zdravotnický zařízení, tak hodně důležitá záležitost. Víme kde by se daly ušetřit kilometry a tydle kilometry by se použili na to, aby tam zůstala komplet dopravní obslužnost.

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek v těchto dnech se starosty o změnách jízdních řádů jedná. A Českému rozhlasu Pardubice sdělil, že se spolu s dopravcem firmou OREDO pokusí požadavky cestujících splnit. Ne vždy to ale bude možné. Kraj nemá tolik peněz, aby mohl dotovat málo vytížené spoje.

Jaromír DUŠEK, náměstek hejtmana
OREDO na základě našeho pokynu v žádném případě nenavrhuje úpravu linek, které jsou stěžejní pro občany. Myslím tím rušení linek školních nebo do zaměstnání. A rozhodně by starostové s něčím takovým určitě nesouhlasili a já jsme rád, že konečně chápou, že tady OREDO je pro ně a ne naopak. Takže většina těch návrhů směřuje do částečného omezení. V průběhu večera, noci, víkendu a podobně a nebo jsou to dokonce některé linky, které navrhnou sami starostové.